ZESPÓŁ

EWA KRZEMIEŃ

adwokat
ewa.krzemien@ek-legal.pl

Ewa specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, w prawie gospodarczym oraz w prawie karnym gospodarczym.

Na co dzień zapewnia wsparcie prawne producentom gier komputerowych, twórcom nowych technologii, przedstawicielom branż kreatywnych oraz ludziom, którzy swoje przedsięwzięcia realizują z pasją i wartościami.

Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej międzynarodowych korporacji oraz w pracy w strukturach grup kapitałowych. Stara się przenosić dobre praktyki oraz wysokie standardy prawne również do sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Interesuje się psychologią w biznesie. Uwielbia zmiany i nowe wyzwania, a kiedy potrzebuje zwolnić słucha Ajahn Brahm, uprawia tai-chi i usiłuje medytować.

Ewa jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W ich trakcie odbyła stypendium naukowe na Uniwersytecie w Tilburgu (Holandia) oraz ukończyła Szkołę Prawa Amerykańskiego we współpracy z Catholic University of America Columbus School of Law w Waszyngtonie (USA). Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie zapobiegania przestępczości gospodarczej, skarbowej i przeciwko mieniu, jak również w zakresie prawa własności intelektualnej.

Odbyła aplikację adwokacką i zdała egzamin adwokacki w Izbie Adwokackiej w Krakowie. Obecnie jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie.

Języki: polski, angielski, portugalski.

//ek-legal.pl/wp-content/uploads/2021/05/DSC06607-Edit.jpg
//ek-legal.pl/wp-content/uploads/2021/05/DSC06421-Edit.jpg

MARIOLA POSIEWKA - KOWALSKA

radca prawny
mariola.posiewka@ek-legal.pl

Mariola specjalizuje się w prawie pracy oraz prawie ochrony danych osobowych.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując przez wiele lat w warszawskim oddziale amerykańskiej kancelarii prawnej oraz w środowisku biznesowym, jako wewnętrzny doradca prawny zarządu spółki.

Doskonale zna zasady działania międzynarodowych korporacji, jak i specyfikę zarządzania oraz prowadzenia działalności gospodarczej w polskich podmiotach prawnych.
Mariola jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Podczas ich trwania ukończyła także Szkołę Prawa Amerykańskiego we współpracy z Catholic University of America Columbus School of Law w Waszyngtonie.
Odbyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Obecnie jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach.

Języki: polski, angielski.

JUSTYNA DZIK - WYKRĘTOWICZ

adwokat
justyna.dzik@ek-legal.pl

Justyna specjalizuje się w prawie własności intelektualnej.

Ma doświadczenie we wspieraniu działań biznesowych od strony prawnej, w szczególności spółek z polskiej branży wydawniczej i e-commerce.

Przez ostatnie lata zajmowała się przede wszystkim obsługą producentów gier komputerowych i przedsiębiorców z branży kreatywnej.

Wcześniej jako członek dwuosobowego zespołu, współtworzyła i pomagała w organizacji działu prawnego polskiej grupy kapitałowej skupiającej spółki z branży edukacyjnej, wydawniczej i e-commerce (Grupa PWN).

Pracowała też w jednej z wiodących polskich kancelarii, gdzie zdobyła doświadczenie w obsłudze korporacyjnej spółek oraz reprezentacji klientów przed sądem.

W wolnym czasie podróżuje po Polsce rowerem, o czym opowiada na swoim blogu podróżniczym. Wieczorami lubi, z padem w dłoni, wcielać się w Wiedźmina.

Justyna jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Odbyła aplikację adwokacką i jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie.

Języki: polski, angielski.

justyna dzik wykrętowicz
//ek-legal.pl/wp-content/uploads/2021/05/DSC06768-Edit.jpg

KATARZYNA KWASEK

aplikant adwokacki
katarzyna.kwasek@ek-legal.pl

Specjalizacja Katarzyny to prawo własności intelektualnej w branży kreatywnej, m.in. w filmie, modzie, projektowaniu.

Doradza także w biznesie - od etapu tworzenia brandu i zawierania umów po ewentualny proces sądowy.

Katarzyna jest ponadto specjalistką w zakresie ochrony danych osobowych, w tym RODO.

Ma szerokie doświadczenie jako prawnik in-house w spółkach rynku finansowego oraz branży ubezpieczeniowej.

Interesuje się historią mody, marketingiem branży mody i współczesną kinematografią – w tym produkcją filmową. W wolnym czasie pisze bloga o prawie w popkulturze, słucha inspirujących podcastów i czyta biografie, najczęściej projektantów i innych figur modowego świata.

Katarzyna jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Łódzkim. Podczas ich trwania ukończyła także Szkołę Prawa Niemieckiego.

Ukończyła kurs Kraków Intellectual Property Law Summer School pod auspicjami Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także kursy na temat managementu w branży mody.
Obecnie aplikantka adwokacka, członkini Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Języki: polski, angielski, niemiecki.

MICHAŁ MAKAREWICZ

prawnik
michal.makarewicz@ek-legal.pl

Michał specjalizuje się w prawie własności intelektualnej.

Jego zainteresowania zawodowe skupiają się wokół branży telewizyjnej, filmowej, architektury wnętrz oraz gier komputerowych.

Posiada ponad 6-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w renomowanej warszawskiej kancelarii oraz na samodzielnym stanowisku (in-house) w jednej z największych w Polsce spółek produkującej programy rozrywkowe przeznaczone do telewizji i platform internetowych, gdzie był odpowiedzialny za wsparcie zarządu i opiekę prawną nad wszystkimi etapami procesu produkcji.

Prywatnie gracz, pszczelarz, pasjonat sztuk walki i włóczenia się z plecakiem po rozmaitych szlakach i górach.

W 2018 roku przeszedł Camino del Norte i od tamtej pory regularnie szuka okazji do kolejnej wędrówki.

Michał jest absolwentem studiów prawniczych Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Języki: polski, angielski.

//ek-legal.pl/wp-content/uploads/2021/05/DSC07154-Edit.jpg
//ek-legal.pl/wp-content/uploads/2021/05/DSC06360-Edit.jpg

OLIWIA DEMBSKA

asystent prawny
oliwia.dembska@ek-legal.pl

Oliwia posiada ponad dwuletnie doświadczenie we wspieraniu pracy prawników w kancelarii adwokackiej oraz w pracy asystentki zarządu w spółkach prawa handlowego.

Szczególnie interesują ją zagadnienia z prawa gospodarczego oraz prawa karnego gospodarczego.

Doświadczenie zdobywała również w branży eventowej, pracując przy obsłudze licznych konferencji i gali.

Aktywnie działa w branży modowej i fotograficznej.
Oliwia jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie studiuje na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Języki: polski, angielski.

ALEKSANDRA RUTA

konsultant biznesowy
aleksandra.ruta@ek-legal.pl

W EK LEGAL Aleksandra odpowiada za współtworzenie ścieżki rozwoju, doradza też w zakresie opracowania strategii, celów oraz rozwoju portfolio Kancelarii. Wspiera w planowaniu i koordynowaniu pracy zespołu.

Doświadczenie zdobywała przez 15 lat pracując w dużych organizacjach. Od 10 lat działa pod własną marką jako przedsiębiorca.

Interesuje się psychologią ekonomiczną i edukacją alternatywną. Udziela się społecznie. Jest mentorem i współorganizatorem Tedx Kids.

Poza Kancelarią EK LEGAL wspiera właścicielki firm oraz start’upy w koordynacji działań wprowadzających nowe marki i usługi na rynek oraz w tworzeniu biznes planów. Jest również Wiceprezesem w LADY BUSINESS CLUB BUSINESSWOMEN FOUNDATION.

Aleksandra jest absolwentką Finansów i Bankowości na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz Efektywnego Zarządzania IT w Przedsiębiorstwie na SGH w Warszawie. Jak również certyfikowanym trenerem.

Języki: polski, angielski.

//ek-legal.pl/wp-content/uploads/2021/05/DSC07051-Edit.jpg